نوشته شده در

طراحی فلت و رنگ ها

flat-design-colors

طراحی فلت یک تکنیک است که با استفاده از اثرات ساده ، ویژگی های سه بعدی را شامل نمی شود. از اثراتی مانند سایه افتادن، خم شدن و شیب دار شدن در پروژه های طراحی فلت استفاده نمی شود.

تعریف یک پالت رنگ

در طراحی فلت و رنگ ها، طراح با طیف وسیعی از رنگ های مختلف کار می کند، اما اغلب طراحان آن رنگ هایی را انتخاب می کنند که جسورانه و روشن باشند.

چه چیز دیگری طراحی فلت را از لحاظ رنگ متفاوت می کند؟ طراحان پالت ها را از یک سایه یا دو تا سه، چهار یا بیشتر رنگ گسترش می دهند. اکثر این گزینه ها رنگ های روشن و کاملا اشباع شده هستند که بعضی اوقات با خاکستری یا سیاه مرتبط شده اند.

آنچه که بیشتر با طراحی فبت و رنگ می بینیم تناسب تن و اشباع است. در حالی که طراحان می توانند از چندین سایه استفاده کنند، اغلب رنگها با عمق شان آشکار می کنند، چه این که ترکیب رنگ اولیه یا ثانویه یا بخش دیگری از چرخ رنگ باشد و یا اینکه آیا رنگ ها دارای سیاه یا سفید بیشتری هستند مخلوط می شوند

طراحی فلت اغلب با رنگ های اشباع و روشن، یکپارچه یا یکنواخت به نظر می رسد. این به این معنی نیست که این تنها گزینه هاست، اما به دلیل روند تکامل یافته، محبوب ترین آنها است.

رنگ های روشن

رنگ روشن اغلب ویژگیهایی است که با طراحی مسطح طراحی شده است زیرا باعث ایجاد احساس متمایزی می شود. رنگ های روشن به طور معمول به خوبی در هر دو بک گراند نور و تاریک کار می کنند، ایجاد کنتراستمی کنند و کاربران را جذب می نمایند. این روند محبوب ترین انتخاب رنگ در رابطه با طراحی فلت است.

از کجا شروع می کنی؟

FlatUIColors.com فهرستی عالی از برخی از محبوب ترین رنگ ها در طراحی فلت دارد. از آبی ها و سبز روشن تا زرد و نارنجی، این پابت ها رنگ ها و ترندا را به تصویر می کشد. این سایت یک نقطه شروع عالی است زیرا شما می توانید یک رنگ را انتخاب کرده و مقادیر رنگ را بدون هزینه دانلود کنید. (شخصا، من طرفدار از تن های خاکستری هستم برای چیزی که کمی متفاوت است.)

Designmodo طرح روشنی برای طراحی را در یک کیت رایگان با آدرس Flat UI Free ارایه می دهد که به تازگی منتشر شده است، با همان رنگ های روشن به عنوان چارچوب کاری برای یک کیت رابط کاربری عالی و آسان برای استفاده. آیکون های شیک و صاف طراحی شده در پروژه های مختلف و با نمونه های رنگی گنجانده شده اند (گزینه ای عالی برای کسانی که در مخلوط کردن رنگ ها تازه کارند).

یکی از چیزهایی که اغلب با پالت های رنگی فلت نمی بینید، استفاده از رنگ های ابتدایی است – رنگ خالص قرمز، آبی و زرد اغلب به نفع رنگ های غنی تر و رنگ های مخلوط نادیده گرفته می شوند.

اگر میخواهید رنگ های روشن خود را در یک طرح طراحی فلت جفت کنید، سادگی را انتخاب کنید. رنگهایی را انتخاب کنید که دارای رنگ و اشباع رنگ مشابه هستند. به علاوه ما چند نمونه رنگی با مقادیر برای شروع به شما داده ایم.

نمونه های روشن: سعی کنید این ترکیبات رنگی را با هم ترکیب کرده یا در گروه ها مخلوط کنید تا یک پالت بزرگ رنگ فلت ایجاد کنید. هر یک از این رنگ ها در برابر یک پس زمینه سفید یا سیاه حداکثر تاثیر گذاری را دارد.

رنگ های محبوب: آبی، سبز و بنفش

رنگ های یکپارچه

طرح های رنگی یکپارچه نیز هنگام انتخاب طرح های فلت، انتخاب خوبی هستند.

این رنگ ها کمتر اشباع شده است، اما رنگ ها بنا بر ایده رنگ های روشن بنا شده اند و با اضافه کردن سفید به آنها خاموش تر گشته اند. طرح های رنگی یکپارچه اغلب شامل نارنجی و زرد و گاهی اوقات قرمز یا آبی است.

نمونه های یکپارچه: رنگ یکپارچه زمانی یهتر کار می کنند که به عنوان یک عنصر رنگ غالب با هم کنار بیایند. آنها را با تصاویر و یا رنگ های خاموش برای بهترین نتایج ترکیب کنید.

رنگ های محبوب: نارنجی، هلویی یا گوجه ای و آبی تیره

رنگ مونوتون

طرح های رنگی یکنواخت همراه با تکنیک های طراحی فلت، به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند. این پالتهای رنگی به یک رنگ تنها با سیاه و سفید تکیه می کنند تا یک پالت روشن، اما متمایز ایجاد کنند.

اکثر رنگ های تک رنگ از رنگ پایه و دو یا سه رنگ برای اثر استفاده می کنند. محبوب ترین انتخاب رنگ به نظر می رسد آبی است، اما بسیاری از طراحان برای یک طرح رنگی یکنواخت بر اساس سیاه (خاکستری نیز) با رنگ مانند قرمز برای دکمه ها و یا پاسخ به عمل انتخاب استفاده می کنند.

گزینه دیگری این است که اثر یکنواخت را با استفاده از واریانس های رنگی ایجاد کنید. برای مثال، اگر با رنگ آبی شروع کنید، برای ایجاد طرح رنگ آبی -سبز، سبز را اضافه کنید.

تکنیک های رنگ مونوتون برای طراحی تلفن همراه و اپ بسیار محبوب هستند.

نمونه های مونوتونی: همانند سایر پالت های رنگی، طرح های یکنواخت نیز نیاز به کنتراست دارند. هر رنگ متفاوت را از رنگ والدین متمایز می کند. با رنگ کامل (۱۰۰ درصد) و رنگ ۵۰ درصد، ۲۰ درصد و ۸ درصد شروع کنید.

رنگ های محبوب: ابی، خاکستری و سبز

نتیجه

یکی از چیزهایی که واقعا باعث می شود طراحی فلت ترند شود این است که که جدید و سرگرم کننده است. پروژه های شما باید این را منعکس کنند.

ایجاد یک پالت رنگی که متن پروژه شما را برآورده می کند، کاربران را به نحوه استفاده از سایت خود هدایت می کند و حنبه بصری جالب و سرگرم کننده ای به آ« می دهد. در هنگام ایجاد یک طرح رنگ فلت، فراتر از برخی قوانین تطبیق رنگ سنتی فکر کنید و از منطقه امن خود خارج شوید.

مقاله اصول طراحی فلت را از اینجا بخوانبد.

منبع

آخرین مقالات:

flat-design-colors

طراحی فلت و رنگ ها

در طراحی فلت و رنگ ها، طراح با طیف وسیعی از رنگ های مختلف کار می کند، اما اغلب طراحان آن رنگ هایی را انتخاب می کنند که جسورانه و روشن باشند…
ادامه خواندن