نوشته شده در

طراحی فلت

flat-vs-material-design

طراحی فلت، تقریبا در همه جا ظاهر شده، هم در وب سایت ها و هم در طراحی اپ ها. محبوبیت آن توسط ویندوز و گوگل، که شامل زیبایی شناسی کاملا فلت است، بیشترشده است و سایر سایت های محبوب نیز از این موضوع استفاده می کنند. آیا می توانید آن را برای پروژه خود به کار بگیرید؟ آیا این طراحی ساده برای شما کارایی دارد؟

طراحی تخت می تواند هم زیبا و هم جذاب باشد. بدون افزودن لوازم تزئینی، می تواند راهی صریح و ساده برای ارتباط با پیام، ترویج یک محصول و یا ایده باشد. وقت آن است تا قبل از وقوع موج جدید بعدی،این روند را وارد کارتان کنید.

طراحی فلت چیست؟

طراحی فلت یک روش است که در آن از هیچ اثری اضافی برای ایجاد یک طرح که شامل ویژگی های سه بعدی باشداستفاده نمی کند. سایه ای در کار نیست، از خطوط اریب،گردینت ها یا ابزارهای دیگری که باعث عمق می شود استفاده نمی گردد. عناصر آیکن و UI شفاف و بدون لبه و سایه است. طراحی فلت فقط این است – مسطح.

طراحی تفلت به طور کامل بدون افکت نیست، فقط اضافاتی برای ایجاد عمق و ابعاد مصنوعی وجود ندارد. حتی طرح ها بیشتر به دسته “تقریبا فلت” تعلق می گیرند، جایی که نگاه کلی و مفهوم آن، افکت بسیار کمی دارد.

تکنیک ها

بر روی رنگ ها تمرکز کنید. طراحی فلت اغلب از رنگ های زنده استفاده می کنند. رنگ های موجود در لوگو خود را به کار ببندید تا بتوانید سایت را بسازید. طرح های فلت با اسکیمای سیاه و سفید کار خواهد کرد، اما شما با استفاده از رنگ های بیشتر تاثیر بیشتری خواهید داشت.

تمرکز بر تایپوگرافی واژه ها ضروری ست – پیام یک پیام را می دهند، ابزار ناوبری را ارائه می دهند و به کاربران می گوید که چه کاری باید در سایت انجام دهند. با تایپوگرافی جالب و متفاوت بازی کنید. تایپ فیسی را که با پیام شما هماهنگی دارد انتخاب کنید. به یاد داشته باشید طرح فلت اغلب ساده و مینیمالیستی است، بنابراین در مورد نحوه تایپوگرافی آن فکر کنید. در موضوع با حالت های ساده بدون خطی که دارای مقدار زیادی تغییر و وزن هستند، باقی بمانید. یا با انجام یک طراحی فلت با یک فونت نوآورانه به عنوان یک عنصر هنری کار را کمی غیر منتظره انجام دهید.

تمرکز بر روی کلمات بسیاری از طرح های فلت نیز شامل چند کلمه معدود برای حفظ جریان ساده و احساس می باشند. پس مطمئن شوید که هر کلمه شمارش می شود.

رابط کاربری ساده و عناصر UI. دکمه ها نباید بیش از حد طراحی و پیچیده شوند. تا زمانی که عناصر قابل تعریف باشند و استفاده واضح داشته باشند، آنها موثر خواهند بود. این می تواند به شکل رنگ، طراحی، چارچوب یا حتی با استفاده از یک تایپ فیس یا فرم متفاوت باشد.

ایجاد سلسله مراتب همانند هر وبسایتی، ایجاد یک حس متمایز سلسله مراتب حیاتی است. در طراحی فلت، برخی استدلال می کنند که مکان های واضح برای کلیک – که در طراحی معمول به وسیله سایه ها، گرادیان ها، میله ها یا اثرات دیگر مشخص می شود، کمتر واضح است. اطمینان حاصل کنید که کاربران می توانند در نحوه ی حرکت و استفاده از سایت خود بدون نیاز به فکر کردن درباره آن بپردازند. لینک ها باید روشن باشد، چه رنگی باشند یا در چارچوبی موجود باشند و قابل کلیک باشند.

نام طراحی فلت

بحث های زیادی در مورد طراحی “فلت” وجود دارد. بسیاری معتقدند مشکل این است که این نام واقعا نشان دهنده چیزی نیست که شما آن را دنبال می کنید. شرکت های مختلف و گروه ها سعی دارند نام های دیگری برای آن بگذارند، مانند طراحی مینیمال، طراحی صادقانه و حتی “معتبر دیجیتالی” توسط مایکروسافت استفاده می شود.

الهام از طراحی فلت دیگران

در حال حاضر بحث های فراوانی در مورد طراحی فلت در جامعه توسعه دهنده / طراح وجود دارد. برای دیدن نمونه های عالی از این طراحی ، به Pinterest و Dribbble مراجعه کنید تا بتوانید در مورد نحوه استفاده از آن در پروژه بعدی خود فکر کنید. (توجه کنید که Pinterest خودش فاقد طراحی فلت است.)

نتیجه

طراحی فلت، به دلیل ماهیت ساده آن، با پیامها یا محصولاتی که بر این فکر مشابه تأکید می کنند، بهتر عمل می کند؛ ساده، تمیز، مینیمالیستی. کوچک، لاغر و صادقانه ست. این سبک برای صفحه نمایش های کوچکتر، به ویژه اپ ها و یا طراحی های موبایل، عالی کار می کند، اما بسیاری از آنها به دنبال آن هستند که برای صفحه نمایش بزرگ نیز زیبا باشند. پلت فرم آندروید و ویندوز فون هر دو از طراحی فلت برای سیستم عامل خود استفاده می کنند. (iPhone، از سوی دیگر، از یک طرح skeuomorphic استفاده می کند.)

طراحی فلت برای برخی ممکن است دشوار باشد، زیرا واقعا باید بر روی هر جزئیات تمرکز کنید. هیچ سایه یا اثری برای پنهان کردن نواقص وجود ندارد. طراحی فلت همچنین در طرح هایی با رنگ های متنوع بسیار عالی کار می کند. با رنگ های روشن و یا نقاط رنگی یی در بین سیاه ، سفید و خاکستری ظاهر می شوند.

مقاله سایت های منوکروماتیک را از اینجا بخوانید.

منبع

آخرین پست ها:

flat-design-colors

طراحی فلت و رنگ ها

در طراحی فلت و رنگ ها، طراح با طیف وسیعی از رنگ های مختلف کار می کند، اما اغلب طراحان آن رنگ هایی را انتخاب می کنند که جسورانه و روشن باشند…
ادامه خواندن