Posted on

تفاوت بین ReactJS و Angular

Angular vs react

در این مقاله، ما در مورد تفاوت بین ReactJS و AngularJS با مقایسه آنها در کنار هم تمرکز خواهیم کرد.

انتخاب چارچوب مناسب برای یک سیستم جاوااسکریپت، برنامه کاربردی یا وب سایت در حال حاضر اولویت اول است. این می تواند تأثیر مستقیم بر دوام پروژه، توانایی در زمان بندی، قابلیت نگهداری بیشتر کد و مقیاس پذیری برنامه آینده شما داشته باشد. Angular و React دو تکنولوژی جدید وب در حال رقابت با یکدیگرند. بسیاری از صاحبان کسب و کار، تصمیم گیرندگان فنی و مدیران پروژه در ایجاد انتخاب بین این دو مشکل دارند. تعداد ابزارهای جاوااسکریپتی به طور پیوسته افزایش می یابند و انتخاب تکنولوژی مناسب را به یک چالش تبدیل می کنند. در حالی که در میان بحث های برتر، AngularJS و ReactJS هستند که مطرح می شوند، هر دو بسیار پیشرفته اند، و به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می شوند.

اجازه دهید نگاهی دقیق به محبوبیت های جهانی هر دو، Angular و React بیاندازیم.


Angular.js vs React.js

در ادامه این مقاله خواهید خواند:

Attributes

اجازه دهید یک نمای کلی از صفات در هر دو چارچوب داشته باشیم.

Angular.js vs React.js


AngularJS

AngularJS با هدف اصلی توسعه یک برنامه کاربردی تک صفحه ای طراحی شده است. AngularJS با پلت فرم MVC کار می کند، که در آن توسعه را با ارائه یک راه حل قابل اعتماد ساده می کند. AngularJS به برخی از دستورالعمل ها، مانند Angular data binding را دنبال می کند. در Angular، مدل و ویوو به هم متصل می شوند تا هماهنگ سازی خودکار داده ها بین این دو صورت گیرد.

اجازه دهید مزایای AngularJS را بیشتر آشنا شویم.

  • چارچوب کامل

AngularJS یک چارچوب کامل است که می تواند در هر مرورگر یا پلتفرم اجرا شود. Angular سازگار است، با ابزارهای آماده شده موجود است، اجزای ng قوی و کاملا بالغ هستند، در تضاد با React.

  • Data Binding دوطرفه

این ویژگی احتمالا یکی از ویژگی های بالا AngularJS است، زیرا بعد از هر تغییر جزئی داده ها منتشر می شود و جایگزین نیاز به تلاش بیشتر یعدی برای همگام سازی داده ها در View و Model انجام می شود.

  • معماری

AngularJS یک معماری مبتنی بر کامپوننت دارد. کامپوننت ها دارای Binding عمیق هستند و هر یک از آنها شامل عناصر با قابلیت های مرتبط می باشند. آنها به آسانی به هم متصل شده و به درستی انکپسوله شده اند. چنین رویکردی، اجزاء را به راحتی قابل استفاده مجدد می کند، تست پذیری و قابلیت نگهداری بیشتر را افزایش می دهد.

معایب AngularJS

شیب منحنی یادگیری بالا و پیچیدگی از نقاط ضعف اصلی AngularJS است. همانند هر تکنولوژی سمت کلاینت رندرینگ دیگر در لیست چارچوب های جاوا اسکریپتی، برنامه نویسان باید تاکید ویژه ای بر امنیت داشته باشند تا برنامه ها قابل اعتماد و مطمئن باشند.

React JS

ReactJS ما را قادر می سازد با استفاده از جریان یک طرفه برای اتصال داده ها، رندر کردن کلاینت و سرور را با کارایی بالا انجام دهیم. ReactJS بر اساس ساختن اجزای قابل استفاده مجدد از کد است که برنامه را بسیار سبک می کند، و این بیش از یک کتابخانه است که کار آن را بسیار آسان می کند.

React بیشتر از یک کتابخانه از یک چارچوب است. بهتر است به عنوان یک نگرش کاربردی توصیف شود که به برنامه نویس اجازه می دهد بارها از کامپوننت های قابل استفاده مجدد استفاده کند. این متشکل از خود کتابخانه های React ، ابزارها و راهکارهایی است که توسعه دهندگان می توانند برای ساخت چارچوب JS خود استفاده قرار دهند.

بگذارید مزایای React JS را با هم ببینیم.

  • JSX Syntax

JSX یک سینتکس JS است که اجازه می دهد تا توسعه دهنده از quote های HTML و استفاده از تگ سینتکس های HTML برای رندر ساب کامپوننت ها استفاده کند. این ترویج ساختن کد قابل خواندن ماشین است و توانایی ترکیب کامپوننت ها را در یک فایل تأیید شده در زمان کامپایل فراهم می کند.

  • Rendering

رندر بهترین ویژگی های React است که برتری قابل توجهی نسبت به انگیولار فراهم می کند. این تکنولوژی شامل روش های هوشمند برای کاهش میزان عملیات DOM، بهینه سازی و سرعت بخشیدن به روند به روز رسانی است. DOM مجازی از در اختیار داشتن پایگاه داده های گسترده استفاده بسیار خوبی می کند.

معایب React JS

ReactJS یک چارچوب جامع نیست و به همین دلیل یکپارچه سازی کتابخانه UI به یک چارچوب MVC مشترک نیاز به دانش برنامه نویسی خوب دارد.

بنابراین، پس از این بحث کامل، ما نمی توانیم بگوییم که کدام یک از دیگری بهترند- ReactJS یا AngularJS. هر دوی این تکنولوژی ها در اهدافشان بهترین هستند. با توجه به هدف برنامه سفارشی، می توانیم از هر یک از آن ها استفاده کنیم. انگیولار معمولا ساخت هسته اسکلت بندی را برای یک برنامه فرانت اند در نظر می گیرد، در حالی که React.js می تواند برای بهبود بخش های خاص خود استفاده قرار گیرد.

برای آشنایی درباره کلاس های فرانت اند حضوری امید لک اینجا را مطالعه نمایید.

برای اطلاعات بیشار درباره Angular به اینجا مراجعه کنید.

برای اطلاعات درباره React.js به اینجا مراجعه کنید.

منبع

آخرین پست ها:

flat-design-colors

طراحی فلت و رنگ ها

در طراحی فلت و رنگ ها، طراح با طیف وسیعی از رنگ های مختلف کار می کند، اما اغلب طراحان آن رنگ هایی را انتخاب می کنند که جسورانه و روشن باشند…
ادامه خواندن