Posted on

React Native چیست و چرا استفاده می شود؟

react native

React Native به شما کمک می کند تا برنامه های واقعی و هیجان اپ را فقط با کمک جاوااسکریپت بنویسید، که برای سیستم عامل اندروید و iOS قابل پشتیبانی باشد. فقط یک بار کد را بنویسید، و برنامه های ری اکت نیتیو برای هر دو سیستم عامل iOS و Android در دسترس است که کمک می کند تا در زمان توسعه نرم افزار صرفه جویی بشود. ری اکت نیتیو دارای محبوبیت فراوانی است و همچنین توسط Facebook حمایت می شود و امروزه پشتیبانی گسترده ای از جامعه را با خود دارد. React Native بر اساس ReactJS ساخته شده است که رقابت بزرگی رابا AngularJS اختصاص داده است. اگر چه برخی از شباهت ها و تفاوت ها بین ReactJS و React Native وجود دارد که در زیر آمده است:

React Native یک فریمورک است که سلسله مراتب کامپوننت های رابط کاربر را برای ساختن کد جاوا اسکریپت ایجاد می کند. ری اکت نیتیومجموعه ای از کامپوننت های سیستم عامل iOS و Android است برای ساخت یک برنامه تلفن همراه. از سوی دیگر، ReactJS یک کتابخانه جاوا اسکریپت open source برای ایجاد رابط کاربر است. با این حال، هر دو React Native و ReactJS توسطFacebook با استفاده از اصول طراحی مشابهی طراحی شده اند، به جز طراحی رابط.

از آنجا که ری اکت نیتیو از کد همانندی برای ایجاد iOS یا برنامه های آندروی استفاده می کند، فقط نیاز به دانستن HTML، CSS و جاوا اسکریپت دارید. بیایید در اینجا به اهمیت چارچوب ری اکت نیتیو نگاه کنیم!

چرا چارچوب ری اکت نیتیو مهم است؟

React Native

با چهارچوب React Native ، شما می توانید رابط کاربری را برای هم سیستم عامل iOS و هم Android ارائه دهید.

این یک چارچوب منبع باز است که می تواند در آینده نزدیک با سیستم عامل های دیگر مانند ویندوز و tvOS سازگار باشد.

از آنجا که کامپوننت های React Native دارای ارزش برابر هستند، می توانید این کامپوننت ها را برای ساختن هر دو برنامه Android و iOS بکار ببرید.

شما می توانید کامپوننت هایری اکت نیتیو را به کد برنامه موجود اضافه کنید یا با استفاده از افزونه کد مبتنی بر Cordova را دوباره استفاده کنید. با این حال، برنامه موجود خود را باید با Cordova و Ionic code ساخته شده باشد.

توسعه ری اکت تیتیو نسبتا ساده، سریع و کارآمد است.

ری اکت نیتیو یک انتخاب عالی برای آن دسته از توسعه دهندگان است که دارای تخصص در جاوااسکریپت هستند، بدون نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا یا iOS Swift .

React Native یک UI متمرکز است، که باعث می شود تا برنامه ها لودینگ سریعی داشته باشند و احساس راحتی را فراهم آورند.

یکی دیگر از دلایلی که چرا چارچوب ری اکت نیتیو در سال های اخیر چنین اقبالی به دست به دست آورده است، این است که این چارچوب کمک می کند تا هر دو سیستم عامل در یک مسیر قرارگیرد و جنگ مقدس برای انتخاب iOS یا Android برای توسعه دهندگان تلفن همراه را به پایان برساند. از این رو، شرکت های غول پیکر مانند فیس بوک، اسنیتاگرام، اسکایپ، Airbnb، تسلا، Walmart، Baidu Mobile، بلومبرگ، UberEATS Vogue و بسیاری دیگر چشم به آن دوخته اند.

علاوه بر این، استفاده از چارچوب ری اکت نیتیو شکاف میان تمرکز بر یک بازار گسترده و ایجاد سود را پر می کند. از آنجایی که تعداد کاربران iOS کمتر از کاربران Android است و سود بیشتری به دست می آورند، بسیاری از صنایع در معرض این هستند که آیا با ایجاد برنامه های iOS یا ساختن قدرت از طریق برنامه های اندرویدی فقط باید سود بیشتری کسب کنند.

چرا چهارچوب ری اکت نیتیو مورد استفاده قرار می گیرد؟

اولین و مهمترین دلیل استفاده از React Native این است که توسعه دهنده می تواند با یک مجموعه از کد، یعنی کد جاوا اسکریپت تمام برنامه را بنویسد، برای لذت بردن از عملکرد REACT Native Mobile Applications. بیایید نگاهی به برخی از جوانب مثبت و منفی استفاده ازآن بیندازیم:

امتیازات

استفاده از Cross-Platform

ری اکت نیتیو در ابتدا برای توسعه iOS اختراع شد، چارچوب ری اکت نیتیو مشهور به محبوبیت و موفقیت است و از این رو، فیس بوک، بعدا تصمیم گرفت پشتیبانی از پلت فرم آندروید را نیز ارائه دهد. بنابراین، برنامه های ری اکت نیتیو را می توان از طریق استفاده از یک سبک کد نویسیی برای هر دو سیستم عامل به طور همزمان نوشت، که محبوبیت خود را به همین نیز دلیل داراست.

عملکرد

در مراحل ابتدایی، برنامه های ‘hybrid’ یا ‘mobile web’ عمدتا برای ناخوشایند یودنشان مشهور بودند.از این رو، ری اکت نیتیو برای شکستن یخ وارد صحنه شد. برنامه های ری اکت نیتیو به کد بومی نوشته شده است، که آن را قادر می سازد نه تنها در هر دو سیستم عامل کار کند، بلکه به همان شیوه در هر دو سیستم عامل بدون هیچ زحمتی عمل می کند.

مزایای دیگر استفاده از چارچوب ری اکت نیتیو عبارتند از: توسعه سریع تر، توانایی استفاده مجدد از کامپوننت های سازنده و سهولت نگهداری. علاوه براین، حاصل این فرآیند صرفه جویی در وقت است و بنابراین بسیاری از صنایع و حتی افراد امروز ترجیح می دهند از React Native و NodeJS برای ایجاد برنامه های موبایل شگفت انگیز خود استفاده کنند.

معایب

این بهبود با زمان است

چارچوب ری اکت نیتیو بی عیب نیست و دارای برخی از مشکلات است که مورد توجه قرار گرفته است. بعضی از ماژول های سفارشی در این چارچوب گم شده اند، که ممکن است زمان شما را در ساختن و ایجاد ماژول های خود، طولانی کند.

هنوز یک تازه وارد است

شما هنوز هم نیاز به یک توسعه دهنده حرفه ای برای مراقبت از برخی از مشکلات فنی و رفع خطاها دارید.

وجود آن نامعلوم است

از آنجایی که فیس بوک فیس بوک رسانه های غول پیکری را با این چارچوب توسعه داده است، وجود آن هنوز مشخص نیست زیرا فیس بوک تمام حقوق را برای کشتن این پروژه در هر زمان داراست. با وجود محبوبیت فعلی تکنولوژی، بعید است این اتفاق بیفتد.

نتیجه

با وجود داشتن نقاط قوت و ضعف، چارچوب بومی REACT تمام آزمونها و موانع را برای تبدیل شدن به شماره یک برای تقریبا هر شرکت توسعه دهنده بومی React پشت سر گذاشته. توسعه دهنده ری اکت نیتیو نه تنها چابکی و سهولت در توسعه برنامه های موبایل را نمایش می دهد، بلکه راندمان بالا و هزینه های کم و حجم کار بی فشار در طول فرآیند را تجربه می کند. آن چه فرایند را هیجان انگیز تر می کند این است که نیازی به تمرکز بر روی هر کدام سیستم عامل های iOS و اندروید برای ایجاد برنامه ندارید. از این رو، بسیاری از شرکت های عظیم در جهان به چارچوب ری اکت نیتیو برای ایجاد برنامه های هیجان انگیز که ما هر روز استفاده می کنیم، تکیه می کنند.

درباره React.js می توانید این مقاله را بخوانید.

برای اطلاعات بیشتر درباره Redux به اینجا مراجعه نمایید.

منبع

پست های اخیر:

flat-design-colors

طراحی فلت و رنگ ها

در طراحی فلت و رنگ ها، طراح با طیف وسیعی از رنگ های مختلف کار می کند، اما اغلب طراحان آن رنگ هایی را انتخاب می کنند که جسورانه و روشن باشند…
ادامه خواندن