Posted on

Pug.js چیست؟

pug.js

Pug.js برای به کار بردن ساده تر قالب HTML

Pug.js یک موتور قالب HTML است، به این معنی که شما می توانید کد بسیار ساده تر Pug را بنویسید که کامپایلر Pug آن را به کد HTML کامپایل می کند، که مرورگر می تواند آن را درک کند. اما چرا کد Pug را بنویسیم؟

Pug دارای ویژگی های قدرتمندی مانند شرط ها، حلقه ها، include ها، mixin ها است که با استفاده از آن ما می توانیم کد HTML را بر اساس ورودی کاربر یا داده های مرجع ارائه دهیم. Pug نیز جاوا اسکریپت را پشتیبانی می کند، بنابراین با استفاده از عبارت های جاوااسکریپت، ما می توانیم کد HTML را فرمت کنیم.

نمونه استفاده از Pug.js

در نظر بگبرید یک برنامه کاربردی که می تواند قالب های ایمیل برای ارسال ایمیل سفارشی برای کاربر خاص باشد. با استفاده از Pug و متغیرهایی براساس کاربری که ایمیل را برای او ارسال می کنیم می توانیم قالب یک ایمیل را تغییر دهیم. قبل از ارسال ایمیل، ما می توانیم Pug را به کد HTML با داده های کاربر کامپایل کنیم تا شکاف هایی را که در آن اطلاعات پویا باید برداشته شود را پر کنیم.

همچنین می توانید با کمک آن Master Page ها را نیز به راحتی ایجاد نمایید.

برنامه های بسیاری وجود دارد که در آن کد HTML باید بر روی سرور یا مرورگر تولید شود و pug مناسب برای آن نوع محیط ها است.

برای استفاده از pug.js می توانید به اینجا رجوع کنید و از آن در node.js استفاده نمایید.

برای اطلاعات بیشتر درباره node.js به اینجا رجوع کنید.

پست های اخیر:

flat-design-colors

طراحی فلت و رنگ ها

در طراحی فلت و رنگ ها، طراح با طیف وسیعی از رنگ های مختلف کار می کند، اما اغلب طراحان آن رنگ هایی را انتخاب می کنند که جسورانه و روشن باشند…
ادامه خواندن