Posted on نوشتن کامنت

Expressjs چیست؟

expressjs

در این مقاله سعی کرده ام درباره Expressjs توضیحات کوتاهی برای شناخت اولیه بدهم. همچنین درباره اجزای به کار رفته در آن مانند Pug و MongoDB نیز اشاره کرده ام.

Expressjs یک چارچوب کاربردی وب مینیمالیستی و انعطاف پذیر Node.js است که مجموعه ای قوی از ویژگی های کاربردی وب و تلفن همراه را فراهم می کند. Expressjs یک چارچوب منبع باز است که توسط بنیاد Node.js پشتیبانی می شود.

اکسپرس یک چارچوب برنامه وب است که شما را با یک API ساده برای ساخت وب سایت ها، برنامه های وب و بک-اند یاری می رساند. با ExpressJS، شما نباید نگران پروتکل ها، پردازش ها و غیره باشید.

اکسپرس یک رابط کاربری مینیمالیتی برای ساخت برنامه های ما فراهم می کند، که در واقع ابزاری برای ساختن برنامه ما فراهم می کند و با انعطاف پذیری با ماژول های متعددی که در npm وجود دارد، می تواند به طور مستقیم به اکسپرس وصل شود.

اکسپرس توسط TJ Holowaychuk تهیه شده است و توسط بنیاد Node.js و چندین منبع همگانی منبع باز نگهداری می شود.

در ادامه این مقاله خواهید خواند:

چرا Expressjs؟

بر خلاف رقبای خود مانند Rails و Django ، که به شیوه ای معتبر برای ساخت برنامه های کاربردی، اکسپرس “بهترین راه” برای انجام کاری ندارد. و به همین دلیل این بسیار انعطاف پذیر و قابل انعطاف است.

Pug

Pug (قبلا به عنوان Jade شناخته شده است) یک زبان موجز برای نوشتن قالب HTML است که:

  • HTML را تولید می کند
  • پشتیبانی از کد پویا
  • پشتیبانی از قابلیت استفاده مجدد (DRY)

این یکی از محبوب ترین قالب های مورد استفاده در اکسپرس است.

MongoDB وMongoose

MongoDB یه صورت منبع باز، پایگاه داده سند برای سهولت توسعه ومقیاس پذیری طراحی شده است. این پایگاه داده همچنین برای ذخیره داده ها استفاده می شود.

Mongoose یک API سرویس گیرنده برای node.js است که دسترسی آسان به پایگاه داده ما را از برنامه Express ما فراهم می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره Node.js به اینجا مراجعه کنید.

منبع

پست های اخیر:

flat-design-colors

طراحی فلت و رنگ ها

در طراحی فلت و رنگ ها، طراح با طیف وسیعی از رنگ های مختلف کار می کند، اما اغلب طراحان آن رنگ هایی را انتخاب می کنند که جسورانه و روشن باشند…
ادامه خواندن
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *